Optimist ve Laser

6 yaşından itibaren başlanılabilen OPTİMİST ve LASER, bireyin doğayla bütünleşmesini sağlayarak stresten uzaklaştırmakta, aynı zamanda da çevresel ve kişisel zorluklarla soğuk kanlılıkla mücadeleyi öğrenmesine yardımcı olur. Çocuklar, denizde hızlıca değişen hava şartlarıyla mücadele ederken daha kolay karar alabilen, üretken bireyler haline gelirler. Bu da özgüven artışını sağlar. Kendi başlarına sorunlara çözüm bulmaları onları yaşıtlarına göre olgunlaştırır. Denizde birçok değişken ile kendi başlarına mücadele halinde olacakları için hem fiziksel hem de zihinsel olarak gelişim gösterirler. Bunun yanında denizle iç içe olmak her yaşta insana huzurlu, sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın kapısını açar. Bu yüzden yetişkinlere de şehrin karmaşasından ve iş stresinden uzakta, doğanın, denizin kapısını aralıyoruz. Amacımız; Adamızın ve güvenli denizlerimizin olmasına rağmen denizden uzak yetişen ülkemiz çocuklarına ve gençlerine ve yaşı kaç olursa olsun bu spora ilgi duyan bireylere alanında uzman kadromuzla yelkeni öğretmek, çevre bilinci katmak sporcular yetiştirmektir. Çocuk ve gençlerin yanında yetişkinlerin de uğrak yeri olan merkezimizin temel hedefi ise, ülkemizde denizciliğin ve YELKEN sporunun gelişmesine katkıda bulunmaktır.
1

OPTİMİST

6-12 yaş grubu çocuklara yelkenciliği sevmelerini sağlamak ve  temel yelkenciliği öğreterek takım düzeyinde lisanslı sporcu olarak ulusal ve uluslararası yarışlarda yarışmalarını sağlamaktır.

LASER

12 yaş ve üstü genç ve yetişkinlere temel yelkencilik eğitimi yanısıra ileri seviye yelken eğitimi vermek ve takım düzeyinde lisanslı sporcu olarak ulusal ve uluslararası yarışlarda yarışmalarını sağlamaktır.