Yüzmeyi öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı

ÇOCUK YÜZME DERSLERİ

Çocuk yüzme kurslarımız da yüzme seviyesi ile ilgili herhangi bir şart aranmaz. Güçver Su Sporları Kulübü olarak çalıştığımız bütün havuzlarda aynı seans içerisinde en az 3 tane farklı seviyede grubumuz vardır. Çocuk yüzme derslerine başlandığı zaman ilk aşama seviye tespitinin yapılmasıdır. Öğrencimizin seviyesi ve yaşı hangi yüzme grubumuza uygunsa o gruba dahil edilir ve eksiklerini gidermeye yönelik çalışmalara antrenörü eşliğinde başlar.

Kursiyer yüzme gruplarımız da seviye atlayan öğrencilerimiz, yüzme seviyesi ve yaş grubuna göre takım alt yapı bünyesine dahil edilir. Eğer çocuğunuzun psikolojik çekinceleri ve fiziksel sorunları var ise özel yüzme dersi daha faydalı olacaktır. Bunun için çocuğunuzu ders içerisinde görüp karar verilmesi uygundur. 4-14 Yaş Çocuklarınıza suyu sevdirmeyi amaçlayan bu dersler eğlence ve eğitim ile birlikte yapılmaktadır. Amacımız çocuklarımızın sudan keyif alması ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamaktır.

YETİŞKİN YÜZME DERSLERİ

14 Yaş üstü tüm bireylere özel ders olarak verilmektedir. Yetişkin yüzme derslerimizin amacı Yüzme bilmeyenlere öğretmeye yönelik, sağlık sorunları olanlara tedaviye yönelik, teknik yüzme eğitimi almak isteyenlere teknik antrenman programları uygulanmaktadır.

ÖZEL YÜZME DERSLERİ

Sağlık İçin Yüzme
Skolyoz, kifoz, SMA gibi özel ilgi ve özel program gerektirecek durumlarda özel ders alınması mantıklı olur.
Yüzme Korkusundan Kurtulma
Sudan fazla korkan, geçmişinde boğulma travması yaşayan kişilerin grup derslerinde kendilerine güvenemedikleri için özel ders almaları daha mantıklı olur. Korkularını yendikten sonra grup derslerine geçebilirler.
Kişiye Özel Zaman Planlaması
Kişiler, grup derslerinin saatine uyan zamanları olmadığı durumlarda özel ders talep edebilirler.
Profesyonel Yüzme Sporcusu
Profesyonel sporcular tekniklerini geliştirmek, yarış derecelerini daha iye getirmek için istedikleri zaman özel ders alabilirler. Kişiye özel yapılan teknik ve performans antrenmanları oldukça etkili olur.

PROFESYONEL YÜZME TAKIMI ( LİSANSLI )

• Kursiyer Grubumuzu son aşamasına gelindiğinde antrenörün gözlemiyle takımla antrenmanlara çıkar. Eğer antrenmanlarda başarılı olup o tempoya ayak uydurabilirse o sporcu ile devam edilir.
• Eğer dışardan gelen bir sporcu ise yaş grubuna göre belli kriterleri geçmesi gerekmektedir.

NOT: Her sezon sonunda kursiyerlere Yüzme Seviye Sertifikası verilmektedir.